Drejtori Ekzekutiv
 

IMG_0075_edited.jpg

Mirë se vini në Muzeun e Fëmijëve të Wilmington!
Hyni brenda dhe do të gjeni një vend të mrekullueshëm ku mysafirët priten nga anëtarë të gëzuar të ekipit, të cilët janë të etur për ta bërë vizitën tuaj të këndshme. Unë kam qenë në Muze për më shumë se katër vjet dhe jam i përkushtuar për të zgjeruar praninë e Muzeut në komunitet, për të krijuar një lidhje të ngushtë me mbështetësit e Muzeut dhe për të mbajtur aktual hapësirën e ekspozitës dhe përmbajtjen e programeve arsimore. Nëse mund të bëjmë diçka për ta bërë vizitën tuaj më të këndshme, do të doja të dëgjoja nga ju! Pjesa ime e preferuar e punës në Muze është të shoh fëmijën duke buzëqeshur, duke dëgjuar zërat e tyre të lumtur dhe duke i parë ata të humbasin në një botë lojërash imagjinative.
 
 

Sigurohuni që të ndaloni dhe të shihni se çfarë na bën destinacionin në qendër të qytetit për argëtim familjar!

Heather Sellgren

hsellgren@playwilmington.org

 

Ekipi

Jessie 2022.jpg

Xhesi  Goodwin

KOORDINATOR PËR ANËTARËSIM DHE VULLNETARE

EDUKATOR PROGRAMI

jgoodwin @playwilmington.org

Dori 2022.jpg

Dori Bishara

DEVELOPMENT COORDINATOR

dbishara@playwilmington.org

DSC_0131_edited.jpg

Ralph

KOORDINATOR PËR ZHVILLIM

dbishara@playwilmington.org

Julia 202222.jpg

Julia  Gerringer

KOORDINATOR I GRANTEVE  

jgerringer@playwilmington.org

Jamie%202_edited_edited.jpg

Xhemi  Longshore

KOORDINATOR MARKETINGU  

jlongshore@playwilmington.org

Meredith.jpg

Meredith

GUEST RELATIONS COORDINATOR 

mstogner@playwilmington.org

Lily_edited.jpg

Lily

WEEKEND MANAGER 

lbrown@playwilmington.org

Katie 2022.jpg

Katie Roby

KOORDINATOR I BIZNESIT  

kroby@playwilmington.org

unnamed (1).jpg

Patti  Erkes

KOORDINATOR I NGJARJEVE  

perkes@playwilmington.org

Anna.jpg

Anna 

DSC_0127_edited.jpg
DSC_0128_edited_edited.jpg
 

Bordi i Drejtoreve

 

Harriett Loweth - President
 

Cameron Crafford - Zëvendës President
 

Jeffrey Smith - Thesarier
 

Lawrence Sackett - President i kaluar

 

Megan Barbour

 

Caroline Blanton

 

Ellen Bryden

 

Carolyn Byrnes

 

Klejton Gsell

 

Kuzhina Tiffany

 

Laura Lisle

 

Megan Miller

 

Lanetta Pantiel

 

Allie Wallace

 

Rob Zapple